Plechové garáže a sklady levně

Doprava a montáž zdarma po celé ČR

Příprava podkladu pro stavbu Eurostal

Druhy podkladů a příprava na kotvení

Jsme schopni stavbu postavit na jakýkoliv rovný terén, tedy podklad musí být ve vodováze. Jako příklady níže uvádíme různé typy podkladů pro Vaši novou stavbu, záleží na velikosti stavby, jejím umístnění a k čemu bude sloužit, podle toho se rozhodnete a dáte se do práce (podklady pro stavby neděláme).

Kotvení do země Eurostal

První, nejjednodušší možnost je stavbu postavit na vekoformátové betonové dlaždice, volně položené v terénu. Dlaždice ovšem musí být ve vzájemné vodováze plochou co nejvíce zapuštěné v zemi, do takto připraveného podkladu stavbu můžeme zakotvit na Vaše přání přímo do terénu (terén musí být průchozí do hloubky cca 0,5 m), tedy žádná navážka, skála atd. Kotvení do země je bez záruky.

Používáme vlastní ocelové kotvy z hákem, dlouhé cca 0,5 m. Touto kotvou se stavba "přibije" za vnitřní profil stavby k zemi. Jedná se o obdobu stavby podlahy stanu, ale zevnitř stavby. Plochy profilů se k sobě navzájem přitlačí (profil konstrukce a profil ocelové kotvy).

Tímto způsobem je nejvhodnější kotvit stavby dočasné, jako sklady na nářadí, stavební materiál, seno na louce, nebo když Vás vystěhuje manželka a podobně.

Druhá možnost je postavit stavbu na betonové patky. Tedy je na Vás, do jaké hloubky se rozhodnete kopat, jde o to, aby patky byly stabilně usazeny v zemi. Počet patek se odvíjí od velikosti stavby, obecně pro ně platí rozestup cca 2 m.

Kotvení do patek

Prostor pod vraty naší stavby je osazen profilem ve tvaru obráceného "U", pokud budete do stavby vjíždět těžkým vozidlem a bude kotveno do země, nebo do betonových patek, může se profil zdeformovat, je tedy vhodné profil podložit.

 Na obrázku s rozmístěním patek jsou důležité červené úhlopříčky A a B, obě dvě musí mít stejnou délku, toto platí pro všechny stavby jakéhokoliv pravidelného tvaru. 

Patky se osazují na střed objednaného půdorysu, který je vždy uváděn s venkovním rozměrem včetně plechu, po celém dolním obvodu je profil "L" přes který se kotví do betonu, profil je ohnutý směrem dovniř stavby, nečastější rozměr profilu je 40 x 40 mm. 

 

 

Příklady umístění patek Eurostal

Další, třetí možností je podklad ze ztraceného bednění, tedy můžeme kotvit do betonu, minimální šířka by měla být 20 cm (20, 25, 30 ideál) tak umístněného, aby jsme se se stavbou trefili na střed a ocelové zatloukací kotvy v bednění pevně držely. Toto řešení je již pro stavby trvalejšího charakteru

Ztracené bednění

 

Poslední, čtvrtou možností a nejbezpečnější je betonová deska, její rozměr by měl být vždy o 10 - 20 cm větší než je rozměr stavby, více je lépe, protože se může stát, pokud kotva bude příliš blízko okraje, že se beton vylomí. Síla betonu (tloušťka) by v krajích měla být alespoň 15 cm. Navíc si můžete spojení stavby z betonem utěsnit tak, aby dovnitř nezatékala voda (existují různé druhy montážních pěn a lepidel).

Betonová deska

 

Do zámkové dlažby nelze kotvit, pokud máte již hotovou zámkovou dlažbu, je potřebné vytvořit betonové patky podle návodu výše odstraněním zámkové dlažby v určených bodech a zalití betonem (pro spolehlivé kotvení potřebujeme alespoň 15 cm betonu). Betonová patka musí být zároveň se zámkovou dlažbou (tvořit rovinu).

Garáže online

Garáže online

737 551 129

317 601 710

info@garaze-sklady.cz

od 9:00 do 21:00 hodin

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení